„Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku, której celem jest edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.


W bieżącym roku przypada 30 finał ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, przyłączyli się do udziału w sprzątaniu naszej planety. Klasa 2b z p. A. Siejcą i J. Kowalską wnikliwie posprzątała boiska szkolne. Klasa 3b z p. W Simaczenko i K. Adamkiewicz posprzątała teren w parku przy ul. Kazimierza Wielkiego. Klasy 6a z p. M. Kowalską (ang.), 6b z p M. Kowalską (inf.) oraz 2a z p. R. Kwapisiewicz zajęły się terenem wokół naszej szkoły i pobliskich ulic. 7b z p. M. Siołek i A. Kwiatkowską wyruszyła do Brwilna i tam drobiazgowo sprzątała teren  wzdłuż ścieżki rowerowej do ronda w Maszewie. Panie B. Wojtalewicz i M. Prządak wybrały się z klasą 8b na zwiad ekologiczny, dokonując monitoringu ulic osiedla Miodowa, sprawdzając, gdzie mieszkańcy wyrzucają śmieci.
Uczniowie wyposażeni w jednorazowe rękawiczki i różnokolorowe worki z zapałem zbierali i segregowali „śmieciowe trofea”. Pamiętajmy jednak, aby dbać o środowisko każdego dnia, nie tylko w czasie akcji.

Skip to content