Czy muzeum musi być nudne, czyli jakie tajemnice skrywa Muzeum Mazowieckie w Płocku.

Muzeum to nie tylko cisza i kapcie. Możemy się tam także dobrze bawić, tym samym otwierając młode umysły na piękno, estetykę i wrażliwość. Przekonała się o tym klasa 5b, która wybrała się 1 grudnia do Muzeum Mazowieckiego w Płocku, aby wziąć udział w lekcji muzealnej pt. ,,Muzealny detektyw”.

Czekano na nas z zadaniami i zagadkami godnymi prawdziwych poszukiwaczy przygód. Aby je rozwiązać, trzeba było wyostrzyć wszystkie zmysły, bo przecież przed bystrym detektywem nie umknie żaden szczegół. Dzieci poznały muzealne ekspozycje, wcielając się w rolę poszukiwaczy, odnajdywały wskazane przez przewodnika kolejne zadania. Zaskoczyła ich mnogość kolorów i kształtów w eksponatach czy niesamowitych obrazach.
Pewne jest, że bez względu na to, jaki rodzaj muzeum wybierzemy, na pewno spędzimy tam miło czas i wyniesiemy bagaż przyjemnych doświadczeń.

Skip to content