Piknik Europejski – wycieczka po Europie w jeden dzień

W sobotę 11 maja punktualnie o godzinie 14:00 rozpoczął się XXV Piknik Europejski. Do naszego miasta zawitały delegacje z dziesięciu miast partnerskich, m.in. z Darmstadt (Niemcy), Fort Wayne (USA), Możejek (Litwa), Rustawi (Gruzja). Plac Starego Rynku zapełniły kramy przygotowane przez uczniów i nauczycieli płockich szkół podstawowych. Każde stoisko dedykowane było wybranemu krajowi z miastem partnerskim Płocka.

Kolorowe stragany oferowały ciekawe aktywności dla odwiedzających tego dnia plac przed ratuszem, a występujące na scenie dzieci z płockich przedszkoli dodatkowo uatrakcyjniały wędrówkę po Placu Starego Rynku. Nasza szkoła miała zaszczyt reprezentować Gruzję.
Około godziny 16:00 przedstawiciele miast partnerskich w towarzystwie Prezydenta Miasta Płocka osobiście odwiedzili każdy kram. Następnie prezydent Andrzej Nowakowski przemówił do mieszkańców zebranych na placu. Około godziny 18:30 zniknęły kolorowe kramy, a na placu przed płockim Ratuszem pojawili się płocczanie, którzy czekali na występ gwiazdy Natalii Szroeder.

Skip to content