Za uśmiech, za trud, za serce… dziękujemy

W dniu 14 października w naszej szkole odbywały się zajęcia opiekuńcze dla klas 1-8 związane z Dniem Edukacji Narodowej.
Uczniowie brali udział w rambicie dotyczącym Dnia Edukacji Narodowej, przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Oglądali prezentację i wysłuchali informacji związanych z historią tego święta.
Dodatkowo dla klas młodszych przygotowany został quiz dotyczący DEN. Klasy wytypowały swoje drużyny, które rywalizowały ze sobą podczas quizu, świetnie się przy tym bawiąc. Następnie dzieci z klas młodszych tworzyły plakaty z życzeniami dla nauczycieli naszej szkoły.
W klasach starszych również wybrane zostały drużyny, które udzielały odpowiedzi na pytania związane w prezentacją oraz rozwiązywały quiz „Zgadnij kto to?”, polegający na rozpoznawaniu naszych nauczycieli ze zdjęć z dzieciństwa. Tu również nie brakowało emocji, które towarzyszyły dzieciom i nauczycielom.
Wszyscy świetnie się bawili, a zwieńczeniem tego dnia okazał się udział w akademii, podczas której można było zobaczyć uczniów i nauczycieli w przygotowanej inscenizacji. Nie zabrakło również występu naszego zespołu tanecznego Pląs.