W dniu 2 czerwca uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji „Czytać wypada, książek parada” zorganizowanej przez Książnicę Płocką Bibliotekę dla Dzieci im. W. Chotomskiej w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Przed płockim ratuszem spotkali się chętni do wspólnego czytania wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka” . W czytaniu udział wzięli m.in. Andrzej Nowakowski, dyrektorzy płockich szkół podstawowych i przedszkoli oraz dzieci i dorośli zgromadzeni na Starym Rynku. Na zakończenie odbył się korowód uczniów przed ratuszem oraz wykonano pamiątkowe fotografie grup, które wezmą udział w internetowym plebiscycie „Czy Ta Fotka?”.
Wydarzenie było doskonałą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci.
Młodzi mistrzowie dwóch kółek – egzamin na kartę rowerową za nami!
2 czerwca uczniowie klas 4a i 4b przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Był to ważny dzień, podczas którego czwartoklasiści mogli sprawdzić swoje umiejętności bezpiecznego poruszania się rowerem oraz znajomość zasad ruchu drogowego w praktyce.
Na przygotowanym torze egzaminacyjnym uczestnicy wykonywali różnorodne zadania, wymagające koncentracji, precyzji i odpowiedzialności. Uczniowie pokonywali wyznaczoną trasę, demonstrując prawidłowe manewry oraz umiejętność reagowania w sytuacjach, które mogą spotkać każdego rowerzystę na drodze.
Kiedy wyobraźnia sięga gwiazd – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Czy kosmos można zamknąć na kartce papieru? Nasi uczniowie udowodnili, że tak. Dzięki swojej wyobraźni i kreatywności stworzyli niezwykłe prace, które zostały docenione przez jury konkursu plastycznego „Kosmos w oczach dziecka”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku.
Z radością informujemy o sukcesach naszych uczennic: I nagrodę zdobyła Oliwia Kamińska, kl.7c, II miejsce zajęła Anna Kwasiborska, kl. 8a, III nagrodę otrzymała Erika Zahainova, kl. 7c oraz wyróżnienie – Paulina Grotkiewicz, kl. 6a
Szkolny Konkurs Recytatorski „Poeci dzieciom”
27 maja 2026 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski „Poeci dzieciom”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I–III. Młodzi artyści recytowali wybrane utwory poetyckie, prezentując swoje umiejętności interpretacyjne oraz piękną dykcję. Uczestnicy wykazali się dużą wrażliwością artystyczną, zaangażowaniem i bardzo dobrym przygotowaniem. Występy dostarczyły wielu wzruszeń i pozytywnych emocji zarówno publiczności, jak i jury.
Czytaj dalej „Szkolny Konkurs Recytatorski „Poeci dzieciom””Klasa 3c w Książnicy Płockiej Filii nr 13
26 maja 2026r. uczniowie klasy 3c wzięli udział w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych w Książnicy Płockiej Filii nr 13. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Jak się masz?”. Temat zajęć brzmiał „Bogactwo w różnorodności”. Uczniowie wypowiadali się na temat emocji, doceniania siebie i innych oraz poszanowania drugiego człowieka.
Czytaj dalej „Klasa 3c w Książnicy Płockiej Filii nr 13”Zajęcia biblioteczne w Książnicy Płockiej Filii nr 13
20 maja 2026 r. uczniowie klasy 1c wzięli udział w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych w Książnicy Płockiej Filii nr 13. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Jak się masz?”, a jego temat brzmiał „Złość”.
Czytaj dalej „Zajęcia biblioteczne w Książnicy Płockiej Filii nr 13”Niezapominajka – symbol miłości, przyjaźni, wspomnień i ekologii
Uczniowie klas I-III przystąpili do realizacji projektu ekologicznego „NIEZAPOMINAJKA-PRZYPOMINAJKA, czyli święto przyrody, ekologii i przyjaźni”. Celem projektu było zwrócenie uwagi na problemy związane z ochroną środowiska, a także na konieczność pielęgnowania wspomnień o bliskich oraz wydarzeniach, które miały wpływ na nasze życie.
Czytaj dalej „Niezapominajka – symbol miłości, przyjaźni, wspomnień i ekologii”
