
Godziny zakończenia roku szkolnego 2025/2026


| Klasa | Ilość wypożyczeń | Średnia na osobę |
| 1A | 285 | 16,8 |
| 1B | 508 | 22,1 |
| 1C | 352 | 23,5 |
| 2A | 474 | 18,2 |
| 2B | 477 | 19,9 |
| 3A | 268 | 11,6 |
| 3B | 381 | 15,9 |
| 3C | 324 | 20,2 |
| 4A | 87 | 3,5 |
| 4B | 90 | 4,5 |
| 5A | 95 | 3,5 |
| 5B | 58 | 2,9 |
| 6A | 64 | 3,2 |
| 6B | 96 | 3,7 |
| 7A | 80 | 3,6 |
| 7B | 96 | 3,6 |
| 7C | 55 | 2,7 |
| 8A | 77 | 4 |
| 8B | 34 | 1,5 |
| ABSOLWENCI | 66 | 5,5 |
za II półrocze roku szkolnego 2025/26
| Klasa | Ilość wypożyczeń | Średnia na ucznia |
| 1A | 167 | 9,8 |
| 1B | 310 | 13,5 |
| 1C | 225 | 15 |
| 2A | 267 | 10,3 |
| 2B | 240 | 10 |
| 3A | 115 | 5 |
| 3B | 175 | 73 |
| 3C | 174 | 10,9 |
| 4A | 36 | 1,4 |
| 4B | 38 | 1,9 |
| 5A | 52 | 1,9 |
| 5B | 28 | 1,4 |
| 6A | 22 | 1,1 |
| 6B | 25 | 1 |
| 7A | 52 | 2,7 |
| 7B | 41 | 1,52 |
| 7C | 32 | 1,6 |
| 8A | 28 | 1,5 |
| 8B | 6 | 0,3 |
| ABSOLWENCI | 6 | 2 |
24 czerwca nasza szkoła włączyła się w międzynarodową akcję „Czytanie na Polanie”. Wykorzystując słoneczną pogodę i urok szkolnego otoczenia, uczniowie kilku klas zamienili szkolne ławki na zieloną przestrzeń pod gołym niebem. Każdy uczestnik przyniósł swoją ulubioną książkę, by w wyjątkowej atmosferze oddać się lekturze na świeżym powietrzu.
Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów. Wspólne czytanie stało się nie tylko okazją do kontaktu z literaturą, ale również do integracji, relaksu oraz rozwijania pasji czytelniczych. Był to dzień pełen książek, pozytywnych emocji i inspirujących spotkań z bohaterami literackimi.
Czytaj dalej „Czytanie na Polanie”23.06.26 w auli Akademii Mazowieckiej w Płocku odbyło się uroczyste podsumowanie IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Słowa mają wielką moc”, zorganizowanego przez Akademię Mazowiecką w Płocku we współpracy z płockim Oddziałem Towarzystwa Kultury Języka.
Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych znalazła się uczennica naszej szkoły – Oliwia Piwońska z klasy 7b, która otrzymała wyróżnienie w kategorii klas VII–VIII.
Tegoroczna uroczystość odbyła się w szerszym gronie. Oprócz laureatów IV edycji konkursu obecni byli również wszyscy autorzy prac z III edycji konkursu, którzy odebrali egzemplarze książki zawierającej ich utwory.
Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Gutkowska (7b), Gabriela Menich (7b), Zuzanna Lewandowska (7b), Oliwier Piasecki (6a), Gabriela Kraśniewska (6a), Wiktoria Pręgowska (6a), Maja Pisarska (6a), Nikola Żółtowska (6a) oraz Kornelia Lewandowska (5a).
Serdecznie gratulujemy Oliwii oraz wszystkim młodym literatom z Siedemnastki. Cieszymy się z ich sukcesów i życzymy kolejnych osiągnięć oraz nieustającej pasji do tworzenia.
Czytaj dalej „Oliwia Piwońska z wyróżnieniem w IV edycji konkursu „Słowa mają wielką moc””Miło nam poinformować, że uczeń klasy 5b, Natan Grotkiewicz, został laureatem konkursu przyrodniczo-plastycznego „Czapla siwa – figura jak prawdziwa”, organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego. Konkurs polegał na wykonaniu przestrzennej figury czapli siwej – ptaka będącego symbolem i elementem logo organizatora. Celem przedsięwzięcia było rozwijanie kreatywności, zdolności plastycznych oraz uwrażliwianie młodych ludzi na piękno otaczającej przyrody.
Serdecznie gratulujemy Natanowi tego sukcesu, pomysłowości oraz zaangażowania w przygotowanie pracy konkursowej. Życzymy kolejnych osiągnięć i dalszego rozwijania swoich talentów.
Czytaj dalej „Rozstrzygnięcie konkursu „Czapla siwa – figura jak prawdziwa””Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskiej Kampanii Rowerowy Maj. Od 4 do 29 maja nasi uczniowie codziennie przyjeżdżali do szkoły na rowerach, hulajnogach, rolkach i deskorolkach. Każdy aktywny przejazd był nagradzany naklejką do dzienniczka rowerzysty, a klasy z najwyższą frekwencją zdobywały punkty w szkolnym rankingu.
W ramach kampanii promowaliśmy nie tylko dojazdy na zajęcia, ale też zachęcaliśmy do ruchu także po lekcjach. Uczniowie, którzy wyróżnili się wyjątkową systematycznością i zaangażowaniem, otrzymali nagrody indywidualne – gadżety sportowe, akcesoria rowerowe i dyplomy.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że zwycięzcą szkolnej rywalizacji została klasa 5b, która przez cały czas trwania kampanii osiągnęła najlepsze wyniki, wykazując się konsekwencją, regularnością i wzorową frekwencją. Serdecznie gratulujemy uczniom klasy 5b tego wspaniałego osiągnięcia!
Udział w kampanii był dla nas nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do kształtowania zdrowych nawyków, troski o środowisko naturalne oraz wzmacniania integracji całej społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że aktywność fizyczna i radość z ruchu zostaną z nami na cały rok!
Czytaj dalej „,,Po zdrowie, po uśmiech, po zwycięstwo” – Rowerowy Maj 2006 za nami!”W dniu 17 czerwca uczniowie klasy 4b i 5b wybrali się na wyjątkową, pełną ruchu i uśmiechu wycieczkę do Centrum Rozrywki Impuls, które mieści się w Białkowie. Głównym punktem programu była niezwykła przygoda edukacyjno-sprawnościowa, która zintegrowała naszych uczniów i dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń. Przyszedł czas na zasłużoną dawkę czystego szaleństwa. Na dzieci czekały: ogromne dmuchańce i zjeżdżalnie, małpi gaj pełen przeszkód, zabawy sportowe na boisku i skoki na trampolinach. Wspólny wyjazd był nie tylko okazją do aktywnego wypoczynku, ale przede wszystkim wspaniałą lekcją budowania relacji i wzajemnego wsparcia. Śmiechom i rozmowom nie było końca, a pyszny posiłek w „Kuchni u Wiewióra” zregenerował siły po całym dniu pełnym wrażeń.
Czytaj dalej „Z wizytą w Centrum Rozrywki Impuls”Dnia 16 czerwca 2026r. uczniowie klasy 1c uczestniczyli w XIV Festynie Akademii Lwa Honorka, który odbył się w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku.
Po przybyciu na miejsce rozpoczęło się istne szaleństwo! Były zjazdy na dmuchańcach, sadzenie kwiatków, malowanie twarzy, czesanie warkoczy, kurs pierwszej pomocy, strzelanie z karabinów, zajęcia plastyczno-techniczne i wiele innych atrakcji. Odwiedziny na każdym ze stoisk nagradzane były drobnymi upominkami. Nasi uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i chętnie korzystali z zaproponowanych przez organizatorów aktywności.
Kolorową i radosną imprezę zakończyło ogłoszenie wyników „VI Przeglądu Dziecięcych Teatrzyków Profilaktycznych”, na którym wręczono nagrody.
Pogoda dopisała, dlatego też na zakończenie nasi uczniowie wybrali się na zwiedzanie płockiego ogrodu.
Uczniowie klasy 1c na długo zapamiętają ten dzień.
Z radością informujemy, że w ramach akcji „Moje Miasto Bez Elektrośmieci” wspólnie zebraliśmy już 3,4 tony zużytych baterii i elektroodpadów! Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się zdobyć nagrodę – maszynę do popcornu.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom oraz wszystkim osobom, które włączyły się do zbiórki. Wasza aktywność pokazuje, że razem możemy skutecznie dbać o środowisko i promować odpowiedzialne postawy ekologiczne.
To jednak nie koniec! Akcja nadal trwa, dlatego zachęcamy do dalszego przynoszenia zużytych baterii oraz elektroodpadów. Pojemnik na elektrośmieci znajduje się w przedsionku przy wejściu do szkoły i jest dostępny dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć naszą zbiórkę.
Jeszcze raz dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i liczymy na dalsze wsparcie. Każdy oddany elektroodpad ma znaczenie!
Razem dbajmy o czyste i bezpieczne środowisko.
17 czerwca trzyosobowa drużyna składająca się z uczennicy i uczniów klas siódmych i ósmych w składzie: Zuzanna Gutkowska, Dawid Karłowicz i Igor Kacprowicz-Żeberkiewicz pod opieką pani Marzeny Kowalskiej wzięli udział w V edycji gry miejskiej „Angielskie i amerykańskie ślady w naszym mieście” zorganizowanej przez MSCDN w Płocku. Uczestnicy rozwiązywali zadania w różnych miejscach Płocka, np. przy Teatrze Dramatycznym, przy kinie Nove Kino Przedwiośnie, przy Mediatece Emce oraz Liceum Ogólnokształcącym im. W. Jagiełły. Nasza drużyna zdobyła pierwsze miejsce.
Czytaj dalej „V edycja gry miejskiej „Angielskie i amerykańskie ślady w naszym mieście””16 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 17 w Płocku odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Sport i Rozrywka kontra Używki”. Wydarzenie zgromadziło uczniów, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców, którzy wspólnie spędzili popołudnie pełne atrakcji, zabawy i aktywności promujących zdrowy styl życia.
Na uczestników czekało wiele ciekawych stanowisk i konkursów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, malowanie kamyków oraz własnoręczne wykonywanie kolorowych gniotków. Miłośnicy aktywności ruchowej mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas zawodów hobby horse oraz rzutów do celu. Nie zabrakło również dmuchańców, które przez cały czas przyciągały najmłodszych uczestników pikniku.
Podczas wydarzenia można było skosztować świeżego popcornu, domowych ciast oraz tradycyjnej grochówki. O odpowiednie nawodnienie zadbały Wodociągi Płockie, które zapewniły uczestnikom czystą wodę pitną.
Atrakcją pikniku była obecność przedstawicieli „Budowlanki”, Straży Pożarnej, Policji oraz Harcerzy, którzy przygotowali ciekawe pokazy, prezentacje sprzętu oraz rozmowy na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialnych postaw.
Piknik był doskonałą okazją do integracji społeczności szkolnej, wspólnej zabawy oraz promowania zdrowych form spędzania wolnego czasu. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację wydarzenia oraz uczestnikom za tak liczne przybycie i stworzenie wyjątkowej, rodzinnej atmosfery.
Czytaj dalej „Piknik Rodzinny „Sport i Rozrywka kontra Używki” w SP 17 w Płocku”Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywny udział w konkursie „EkoKlasa”, którego celem była zbiórka zużytych baterii i elektroodpadów.
Po podsumowaniu wyników informujemy, że I miejsce zajęła klasa 2a, zbierając 8,5 kg zużytych baterii.
Pozostałe klasy uzyskały następujące wyniki:
Klasa 1c – 7 kg
Klasa 3a – 6 kg
Klasa 6a – 5,5 kg
Klasa 8a – 3,3 kg
Klasa 5b – 3 kg
Klasa 6b – 3 kg
Klasa 7b – 3 kg
Klasa 8b – 2 kg
Klasa 7a – 2 kg
Klasa 2b – 1 kg
Klasa 7c – 1 kg
Serdecznie gratulujemy zwycięskiej klasie oraz wszystkim uczestnikom konkursu.
Przypominamy, że akcja zbiórki zużytych baterii i elektroodpadów trwa nadal. Odpady można przynosić do pudełka znajdującego się w przedsionku przy wejściu do szkoły od strony boiska.
Dziękujemy za wspólne działania na rzecz ochrony środowiska i zachęcamy do dalszego udziału w inicjatywach ekologicznych.
Czytaj dalej „Rozstrzygnięcie konkursu „EkoKlasa””15 czerwca uczniowie Szkół Podstawowych nr 17, 18 oraz 21 wzięli udział w Międzyszkolnym Rajdzie Ekologiczno-Turystycznym. Wydarzenie miało na celu promowanie aktywnego wypoczynku, integrację uczniów oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Uczestnicy rajdu wykonywali zadania na wyznaczonych punktach kontrolnych, zdobywając punkty za wiedzę, współpracę i zaangażowanie. Trasa rajdu prowadziła m.in. przez malowniczy Jar Brzeźnicy, co stanowiło dodatkową atrakcję i okazję do bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, wszystkim dopisywały dobre humory. Rajd zakończył się w Szkole Podstawowej nr 17, gdzie uczestnicy wykonali plakaty podsumowujące wydarzenie. Na zakończenie rozdano upominki .
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i pozytywną energię!
Czytaj dalej „Międzyszkolny Rajd Ekologiczno-Turystyczny”Uczniowie klasy 1c i 1a w dniu 2 czerwca wybrali się na wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” w Mościskach. Celem wyjazdu było wyrabianie u uczniów nawyku czynnego spędzania czasu wolnego i aktywnego wypoczynku, rozwijanie zainteresowań, integracja grup a także poznanie tajników iluzji. Piękna, czerwcowa pogoda sprzyjała odkrywaniu tajemnic tego niezwykłego miejsca. Oferta atrakcji zaskakiwała różnorodnością, bo obok pokazów iluzjonistycznych i instalacji, które działały na zmysły, czekało na nas mnóstwo propozycji, by ciekawie i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.
Wycieczka dostarczyła wiele emocji i wrażeń.
Są wśród uczniów naszej szkoły tacy, którzy chętnie zabiorą nas w przyszłości na wycieczkę po Płocku i będą najlepszymi przewodnikami. Julia Jarzyńska i Wiktor Jackowski z klasy 3c integracyjnej z dumą reprezentowali SP17 w międzyszkolnym konkursie „Znam swoje miasto”, który odbył się w dnia 9.06.2026r. w SP nr 2. Swoją dużą wiedzę o naszym mieście, jego historii, zabytkach, sławnych Płocczanach potwierdzili, zajmując 3 miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
W ramach miejskiego projektu „Płock na 6” klasa 4b wzięła udział w pasjonującym spacerze historycznym, podczas którego uczniowie odkrywali ślady sławnych płocczan. Czwartoklasiści przemierzali miejskie zakątki, poznając biografie wybitnych postaci mocno wpisanych w tożsamość Płocka. Kluczowym punktem tej niezwykłej lekcji historii w terenie była wizyta w płockim ratuszu. To właśnie tam uczniowie mieli wyjątkową okazję spotkać się osobiście z Prezydentem Łukaszem Jankowskim, który chętnie opowiedział o swojej pracy i odpowiedział na mnóstwo dociekliwych pytań. Całe wydarzenie zakończyło się wręczeniem pamiątkowych dyplomów.
Czytaj dalej „Klasa 4b na szóstkę!”10 czerwca uczniowie klas 7a, 7b oraz 8b reprezentowali naszą szkołę podczas Drużynowego Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku.
Turniej był doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności strategicznego myślenia, koncentracji oraz sportowej rywalizacji. Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem i godnie reprezentowali społeczność szkolną, rywalizując z zawodnikami z innych szkół.
Szczególne gratulacje kierujemy do Antoniego Góreckiego z klasy 7b, który osiągnął znakomity wynik, zdobywając I miejsce w klasyfikacji najlepszego szachisty na planszy nr 3. Jest to sukces będący efektem jego talentu, systematycznej pracy oraz pasji do królewskiej gry.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Życzymy kolejnych sukcesów oraz nieustającej satysfakcji z rozwijania swoich szachowych pasji.
Czytaj dalej „Sukces naszych uczniów w Drużynowym Turnieju Szachowym”W dniu 2 czerwca uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji „Czytać wypada, książek parada” zorganizowanej przez Książnicę Płocką Bibliotekę dla Dzieci im. W. Chotomskiej w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Przed płockim ratuszem spotkali się chętni do wspólnego czytania wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka” . W czytaniu udział wzięli m.in. Andrzej Nowakowski, dyrektorzy płockich szkół podstawowych i przedszkoli oraz dzieci i dorośli zgromadzeni na Starym Rynku. Na zakończenie odbył się korowód uczniów przed ratuszem oraz wykonano pamiątkowe fotografie grup, które wezmą udział w internetowym plebiscycie „Czy Ta Fotka?”.
Wydarzenie było doskonałą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci.
2 czerwca uczniowie klas 4a i 4b przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Był to ważny dzień, podczas którego czwartoklasiści mogli sprawdzić swoje umiejętności bezpiecznego poruszania się rowerem oraz znajomość zasad ruchu drogowego w praktyce.
Na przygotowanym torze egzaminacyjnym uczestnicy wykonywali różnorodne zadania, wymagające koncentracji, precyzji i odpowiedzialności. Uczniowie pokonywali wyznaczoną trasę, demonstrując prawidłowe manewry oraz umiejętność reagowania w sytuacjach, które mogą spotkać każdego rowerzystę na drodze.