„Kleksomaniacy z 4a” – STEAMowy projekt edukacyjny

Zainspirowani przeczytaną lekturą, uczniowie klasy IV a wzięli udział w projekcie „Kleksomaniacy z 4a”. Na technice powstały autorskie wyobrażenia postaci pana Ambrożego Kleksa tworzone z  plasteliny, kasztanów i żołędzi.

Profesor książkowej akademii słynął także z niezwykłej kuchni. Na zajęciach przyrody czwartoklasiści tworzyli piramidę żywienia, zastanawiając się jednocześnie,  czy uczniowie  pana Ambrożego odżywiali się prawidłowo. Stworzone zasady dzieci wykorzystały na zajęciach z wychowawcą, przygotowując zdrowe i pożywne śniadanie. Na języku polskim uczniowie z 4a wzięli udział w lekcji przędzenia liter oraz w działaniu praktycznym, którego celem było przyszycie guzika z czapki bogdychanów na tyle skutecznie, by szpak Mateusz nie musiał go już więcej szukać. Zainspirowani zajęciami z leczenia chorych sprzętów, czwartoklasiści uczyli się na lekcji wychowania fizycznego zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzieci zbudowały   także imponujące  makiety przedstawiające szkołę, do której uczęszczał Adaś Niezgódka i jego koledzy. Trzeba przyznać, iż powstałe budowle  uczniów opracowane zostały w najdrobniejszych szczegółach. Należy nadmienić, że również rodzice  włączyli się w te działania, podsuwając pomysły lub pomagając w wykonaniu trudniejszych elementów. Było twórczo, radośnie i ciekawie. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji projektu.

Skip to content