Rajd Niepodległości ” Szlakami Legionistów Płockich”

18 listopada członkowie szkolnego koła turystycznego uczestniczyli w Rajdzie Niepodległości „Szlakami Legionistów Płockich”. W sobotni ranek zebraliśmy się pod szkołą i wyruszyliśmy pod Dom Technika, gdzie rozpoczynał się rajd. Odwiedziliśmy płockie cmentarze oraz zapaliliśmy znicze na grobach poległych i pomordowanych obrońców Płocka walczących w obronie ojczyzny.

Trasa rajdu zakończyła się w L.O im. Wł. Jagiełły, tam również odbył się „Konkurs Piosenki i Pieśni Legionowej”. Nasza czteroosobowa drużyna w składzie: Oliwia Piwońska, Gabriela Menich, Zuzanna Gutkowska oraz Paweł Atlak zaśpiewali utwory: „Pierwsza Brygada” oraz „Rozkwitały pąki białych róż”. Podczas drugiego utworu Gabrysia Menich grała na gitarze. Pan Bartosz Jaworski przygotował muzycznie uczniów do konkursu.

Z satysfakcją odebraliśmy puchar za I miejsce w rajdzie oraz I miejsce w konkursie.

Skip to content