Czy lekarz może zostać astronomem? 4a na lekcji w  Filii nr 13 Książnicy Płockiej

Czy lekarz może zostać astronomem? Odpowiedzi na to i wiele innych pytań poszukiwali uczniowie klasy 4a, którzy udali się 30 listopada na lekcję biblioteczną poświęconą Mikołajowi Kopernikowi do Filii nr 13 Książnicy Płockiej.

Śledząc karierę medyczną polskiego astronoma, dzieci poznały lecznicze właściwości powszechnie używanych dziś przypraw takich jak: pieprz, szałwia, mięta, cynamon czy goździki. Uczniów zaskoczyło wiele innych faktów z życia Mikołaja Kopernika znanego większości ludzi głównie jako autora teorii heliocentrycznej. Podczas zajęć znalazł się także czas na głośne czytanie fragmentów książek o naszym wybitnym astronomie oraz zabawy dramowe. Spotkanie było ciekawym podsumowaniem kończącego się Roku Mikołaja Kopernika.

Skip to content