,,CyberBEZPIECZNI, czyli pogadanki o bezpieczeństwie w Sieci”

Dnia 22 lutego, klasa 5b wybrała się do Biblioteki Filia nr 13 w Płocku, aby wziąć udział w zajęciach uświadamiających, jakie konsekwencje niesie ze sobą beztroskie i nieodpowiedzialne korzystanie z Internetu, w tym z portali społecznościowych.

Prowadzący przedstawił, wydawałoby się oczywisty fakt, że umieszczona w Sieci informacja lub zdjęcie, pozostaje tam na zawsze. Użytkownik surfujący w Internecie, musi mieć świadomość, że tylko login i mocne hasło są gwarantem skuteczności każdego systemu. Internet jest przyjaznym miejscem, pod warunkiem, że wszyscy przestrzegają zasad bezpiecznego i kulturalnego korzystania z możliwości, jakie daje. Bowiem ten wspaniały wynalazek oprócz wielu pozytywnych i użytecznych aspektów, niesie ze sobą, zwłaszcza dla młodzieży, wiele zagrożeń. Wszystko zależy więc od tego, jak korzystamy z danych nam zdobyczy techniki – komputer czy telefon jest tak mądry, jak jego użytkownik.

Skip to content