Dzień liczby Pi i Dzień Matematyki w Siedemnastce

W dniu 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi i od czterech lat również Międzynarodowy Dzień Matematyki. Pierwszy raz Dzień Liczby Pi świętowano w 1988 roku w Muzeum Nauki Exploratorium w San Francisco. Popularne obchody tzw. Pi Day z czasem dotarły ze Stanów Zjednoczonych również do Europy. Termin nie jest przypadkowy – nawiązuje do amerykańskiego zapisu daty 14 marca: 3.14. W tym dniu nasza szkoła również obchodzi Dzień Matematyki.

Na zajęciach zorganizowano zabawy matematyczne z wykorzystaniem narzędzi TIK oraz włączono się w Eksperyment Buffona organizowany przez Fundację „Vivat Polonia!” wspólnie z Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku oraz Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej Mazowsza Płockiego we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku. Honorowym patronatem Eksperyment Buffona z okazji Dnia Liczby π 2024 objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik, Prezydent Miasta Płocka Pan Andrzej Nowakowski oraz Starosta Powiatu Płockiego Pan Sylwester Ziemkiewicz.

Jak przebiegały lekcje matematyki w Siedemnastce 14 marca, możecie zobaczyć w poniższej galerii.

Skip to content