Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tradycje Wielkanocne”

22 marca 2024 r. w Pracowni Kolor i Forma, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tradycje Wielkanocne”. Na tegoroczną edycję nadesłano 1502 prace plastyczne ze 108 placówek oświatowych, kulturalnych, wychowawczych z całego kraju. Młodzi twórcy wykazali się znajomością tradycji wielkanocnych, a także ciekawych technik plastycznych.

Na konkurs oprócz prac malarskich czy rysunkowych nadesłano także prace przestrzenne: pisanki, palmy, stroiki, koszyczki, makiety scen rodzajowych i wiele innych form plastycznych.

Wśród laureatów konkursu są reprezentantki naszej szkoły – Maja Pisarska z kl. 4a, która w kategorii wiekowej 10-12 lat zdobyła 1 nagrodę oraz Wiktoria Śmigielska z kl. 4b – zdobywczyni 3 nagrody, w tej samej kategorii wiekowej.

Pomysłowość i wyobraźnia w interpretacji tematu była zaskakująca, co można zobaczyć na wystawie pokonkursowej. Wszyscy, którzy wzięli udział w tym projekcie są wygranymi, ponieważ prace nadesłane na konkurs zostały przekazane na wielkanocny kiermasz charytatywny dla Antosia chorującego na nowotwór złośliwy oraz Weroniki z zespołem Moebiusa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów laureatkom oraz autorom prac zakwalifikowanych na wystawę pokonkursową.

Skip to content