V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Edukacji Prozdrowotnej „WEŹ SWOJE ZDROWIE W SWOJE RĘCE”

Nasza szkoła wraz z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku Sekcja Higieny Dzieci i Młodzieży oraz Promocji Zdrowia zorganizowała V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Edukacji Prozdrowotnej „WEŹ SWOJE ZDROWIE W SWOJE RĘCE”. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego oraz pod patronatem PCK – Zarządu Rejonowego w Płocku.

Do rywalizacji przystąpiło 20 uczniów z klas trzecich z 10 szkół podstawowych z miasta Płocka. Rozwiązywali zadania konkursowe w postaci krzyżówek, rebusów, zagadek i testu wielokrotnego wyboru. Tematyka dotyczyła: higieny osobistej, odżywiania, roli wody w organizmie, aktywności fizycznej, pierwszej pomocy, negatywnego wpływu nikotyny oraz właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia.
Podczas obrad Jury dzieci zostały zaproszone na zdrowy poczęstunek. Następnie obejrzały przedstawienie w wykonaniu uczniów z koła teatralnego „Zgrywusy” oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych i pokazach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Nagrody – piłki, plecaki i torby sportowe, laureatom wręczali: p.o. dyrektora pani Ewa Różańska i pracownicy Sanepidu pani Renata Łabińska i pani Hanna Baranowska.
Pozostali uczestnicy w podziękowaniu za udział otrzymali nagrody pocieszenia –  saszetki sportowe.

Gratulujemy i zapraszamy za rok!

Lista zwycięzców znajduje się w zakładce Wyniki konkursów międzyszkolnych.

Skip to content