ŚWIĘTO NIEZAPOMINAJKI

Uczniowie klas I-III wzięli  udział w projekcje ekologicznym „ŚWIĘTO NIEZAPOMINAJKI, czyli święto przyrody i ekologii”, którego celem było wzbogacanie wiedzy o tematyce ekologicznej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczające środowisko. W tym roku hasłem przewodnim projektu jest  „Niezapominajka przypomina – zadbajmy o nasze środowisko”.

W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie opowiadali, w jaki sposób należy dbać o przyrodę na podstawie własnych doświadczeń  i  prezentacji  pt. „A, B, C młodego ekologa”.  Następnie wypełniali karty pracy, gdzie mogli wykazać się swoją wiedzą na temat ekologii, ochrony powietrza, gleby, wody oraz ponownego wykorzystania odpadów.  Potem bawili się i tańczyli przy piosence „Mamo, tato, wole wodę!”, układali hasła ekologiczne i wykonywali prace plastyczne.  Dodatkowo dla uczniów przygotowana została gazetka tematyczna informująca, że  Dzień Polskiej Niezapominajki to święto, które nie tylko przypomina nam o ochronie środowiska, ale także o ważnych chwilach w życiu, o bliskich osobach, o szacunku  i innych wartościach jakimi kierujemy się w życiu. Realizacja projektu  w sposób znaczący przyczyniła się do rozwijania zainteresowań przyrodniczych, kształtowania postaw proekologicznych oraz zachęciła dzieci do wykonywania prac na rzecz środowiska naturalnego. Dziękujemy  Leroy  Merlin w Płocku za okazane wsparcie w realizacji działań.

Skip to content