Gra miejska „Serce jak dzwon, uśmiech jak słońce”

14 czerwca to dzień z druhem Wacławem Milke, Patronem Roku 2024 w Płocku. Drużyna uczniów z klas szóstych wraz z opiekunem panią Marzeną Kowalską, wzięli udział w zorganizowanej przez Książnicę Płocką grze miejskiej związanej z druhem. Uczestnicy wyruszyli z ogrodu Książnicy Płockiej zaliczając kolejne punkty, w których rozwiązywali zadania związane z harcerstwem, folklorem i historią Płocka, czyli tym, co było najbliższe druhowi Milke.
Były zadania na zdobycie sprawności harcerskiej enigma, nawigator i tropiciel, a więc łamanie szyfrów, czytanie mapy i rozpoznawanie tropów. Trzeba było wykazać się znajomością polskich tańców, zwyczajów ludowych i wiedzieć, co to np. lejbik. Koło fortuny posłużyło do zadania pytań o historię Płocka.Finał odbył się w siedzibie Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” a zwyciężyła nasza drużyna z SP 17.
Gratulujemy!

Skip to content