,,Rower to najwspanialszy pojazd na świecie”, czyli podsumowanie kampanii Rowerowy Maj 2024

,,Rowerowy Maj” – to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia, która poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły oraz uczy dobrych i zdrowych nawyków.
W tym roku od 6 do 29 maja, uczniowie naszej szkoły już po raz 4 przyjeżdżali na lekcje na rowerach, hulajnogach, rolkach czy deskorolkach. W kampanii rozliczana była frekwencja przejazdów, którą po zakończonej zabawie można było wymienić na liczne nagrody. Wewnątrz szkoły, toczyła się więc rywalizacja pomiędzy klasami.

Najlepszą klasą wśród klas I-III okazała się klasa III b z 81% frekwencją uczniów, którzy podczas miesiąca wykonali prawie 500 przejazdów do i ze szkoły różnymi aktywnymi środkami lokomocji. Drugie miejsce zdobyła kl. III a z 80% frekwencją. Odrobinę niższy wynik i trzecie miejsce zdobyła kl. II b uzyskując 78% frekwencję.
Wśród klas starszych IV – VIII pierwsze miejsce zdobyła kl. VI a z prawie 74% frekwencją przejazdów, drugie miejsce zdobyła kl. IV b z 70% aktywnością przejazdów. Na podium stanęła także kl. V a z 55 % frekwencją.
Wszystkim ogromnie gratulujemy, a ponieważ o wyniku szkoły decyduje liczba aktywnych podróży w stosunku do wszystkich uczniów w danej placówce, zachęcamy za rok do liczniejszego przyłączenia się do Kampanii.

Skip to content