Wycieczka do Sannik i Wiączemina

18 czerwca  klasy 3a i 3b odbyły  wycieczkę do Zespołu Pałacowo-Parkowego im. Fryderyka Chopina w Sannikach oraz Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim. Jest to działanie w ramach ubiegłorocznego, zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pn. „Od Chopina po Olendrów” –  wędrówki wielokulturowym szlakiem mazowieckim. Wyjazd w ramach projektu zorganizowała nam pani Anna Derlukiewicz Radna Rady Miasta Płock. Działania zaplanowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pn.  „Od Chopina po Olendrów” –  wędrówki  wielokulturowym szlakiem mazowieckim, mają na celu  poznanie wielokulturowości regionu Mazowsza. Udział w grze terenowej „Z Chopinem w plenerze”, zwiedzaniu zabytkowego pałacu, poznanie historii związanej z F. Chopinem  i ponad 42-letnią tradycją  koncertów chopinowskich, to doskonały sposób na przekazanie wiedzy, na temat dawnych czasów.

Skip to content