#LaboratoriaPrzyszłości – wrzesień 2022

Dzień Kropki

Inspiracją do zorganizowania „Międzynarodowego Dnia Kropki” jest książeczka Petera Reynoldsa pt.: „The Dot”, czyli  „Kropka”. Bohaterką książeczki jest Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości. Na lekcji plastyki nie miała pomysłu na swoją pracę. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farby tylko ją irytowały. To opowieść o nieśmiałej dziewczynce, która dzięki nauczycielce uwierzyła w siebie, odkryła w sobie talent i odwagę. „Dzień Kropki” jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. To święto, które pomaga dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i umożliwia ich zaprezentowanie.

W naszej szkole na wielu zajęciach odbyły się inicjatywy, do których inspirowała każdego niepozorna KROPKA. Na lekcjach plastyki powstały zatem „kropkowe” arcydzieła. Na zajęciach twórczości powstały kolorowe włóczkowe pompony, tworzenie których zapewnia rozwój małej motoryki oraz wyczucie koloru u młodych twórców (materiały do wykonania pomponów zakupione w ramach programu „Laboratoria przyszłości”).
Odbyły się także warsztaty szycia na maszynie (sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria przyszłości”). Uczniowie rozpoczęli swoją przygodę z szyciem, podczas których nie tylko z kawałka materiału stworzyli niesamowite dzieła, ale także  rozwijali wyobraźnię, uczyli się planowania, podejmowania decyzji a także ćwiczyli cierpliwość.
Podsumowaniem tych działań była praca w zespołach międzyklasowych mająca na celu stworzenie wspólnych prac przestrzennych: „Drzewa możliwości”, a także „Skrzydeł talentów”. Uczniowie wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem i kreatywnością, a efekty ich niecodziennie zgranej współpracy można obejrzeć nie tylko w galerii zdjęć, ale również na holu w budynku naszej szkoły. Dyplomy uczestnictwa oraz słodki poczęstunek były miłym akcentem kończącym obchody „Międzynarodowego Dnia Kropki”.

Skip to content