#LaboratoriaPrzyszłości – październik 2022 

Lego uczy, bawi, relaksuje

Podczas zajęć dodatkowych uczniowie z klasy 3a mieli możliwość pracy z zestawami klocków LEGO 45400 Education BricQ Motion Prime Set zakupionymi w ramach programu „Laboratorium przyszłości”. Dzieci współpracowały w dwuosobowych grupach i tworzyły wg. instrukcji modele z kolorowych klocków. Konstruowanie wybranych budowli okazało się świetną zabawą. Uczniowie chętnie pracowali, pomagali sobie wzajemne, a zwykłe czytanie instrukcji stało się doskonałą okazją do rozwijania umiejętności komunikacyjnych i społecznych.

Podczas budowania kompozycji z klocków dzieci uczyły się analizowania, planowania pracy i wytrwałości w dążeniu do celu. Udało się im zbudować imponujące obiekty, którymi bawiły się pod koniec zajęć.

Zabawa LEGO to nie tylko rozrywka, to rozwijanie kreatywności, myślenia, wyobraźni i sprawności manualnej u dzieci.

Skip to content