#LaboratoriaPrzyszłości – listopad 2022

Kanwa, czyli kurs haftowania od podstaw

Haftowanie jest jak lekarstwo bez recepty – poprawia sprawność manualną i koncentrację, odpręża i daje poczucie oderwania od codzienności. Sprawia czystą przyjemność czerpania z tworzenia czegoś, czym możemy pochwalić się innym. Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy 5a, którzy na lekcjach techniki próbowali swoich sił w hafcie na kanwach z nadrukiem.

Choć na początku pojawiała się myśl, że wykonanie takiego wzoru jest zbyt trudne. Kolorowe kwadraciki nadrukowane na kanwie były niezwykle pomocne w rozpoczęciu przygody z haftem, a także w odnalezieniu odpowiedniego koloru we wzorze. Dodatkowo młodzi twórcy mieli okazję dowiedzieć się jakie są rozmiary igieł, poznać rodzaje mulin, sposoby zaczynania i zakańczania nitki czy w końcu jak dodawać kolory.
Uczniowie przekonali się, że haftowanie na kanwie jest proste, a efekty pracy na pewno zachwyciły rodzinę i znajomych. Dodatkowo sama czynność haftowania dała im ogromną przyjemność i  sprawiła, że mogli być dumni z własnoręcznie wykonanej pracy.
Rozwijanie powyższych umiejętności było możliwe dzięki programowi Laboratoria Przyszłości, w ramach którego zakupiono niezbędne materiały pasmanteryjne.

Skip to content