Człowiek pełen pasji – pan Krzysztof Piersa

Dnia 22.09.2023 uczniowie klas: 7a, 7b, 8a, 8b  i 6b mieli okazję  spotkać się  z niezwykłym człowiekiem pełnym pasji – panem Krzysztofem Piersą. Nasz gość pisze o sobie w Internecie: „Jestem astygmatykiem, dyslektykiem, dysortografikiem. Nie mam talentu pisarskiego, malarskiego ani aktorskiego. Mam kanał na YouTube, nagrywam rap, piszę książki, wygrywam zawody modelarskie rangi wojewódzkiej, a w wolnym czasie chodzę na siłownię i uczę się grać na pianinie [..]”.

Podczas rozmowy z młodzieżą pan Krzysztof w prosty sposób tłumaczył, jak nazywać, określać i realizować swoje marzenia. Barwnie opowiadał o pasjach związanych z nowoczesnymi technologiami, o własnym uzależnieniu od grania w gry komputerowe i o walce z nałogiem. Jako terapeuta ds. uzależnień pokazał zarówno dobre, jak i złe strony grania, a także konsekwencje wielogodzinnego przesiadywania przed komputerem. Promował swoje książki: poradniki „Komputerowy ćpun”, „Trener Marzeń” oraz serię powieści fantastycznej „Kosmiczne Bobry”. Uczniowie zasypali gościa dużą liczbą pytań, co świadczyć może o zainteresowaniu autorem i jego pasjami.
Spotkanie zostało sfinansowane ze środków pozyskanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Skip to content