Szalona historia komputerów i gier komputerowych… i jak się od nich nie uzależnić – niezwykła podróż w czasie!

20 września uczniowie klasy 7b z nauczycielami p. E. Małecką i M. Siołek wybrali się do Fili nr 13 Książnicy Płockiej, aby uczestniczyć w spotkaniu z panem Marcinem Koziołem, pisarzem dla dzieci i młodzieży, zapalonym podróżnikiem, który w wieku 16 lat zdobył magiczne stypendium i wyjechał do Szkocji, by uczyć się w Gordonstoun. Trafił więc do miejsca, które było pierwowzorem Hogwartu, szkoły Harrego Pottera, a nawet otarł się o wiele znanych osobistości, w tym o samą Królową Elżbietę II.

Młodzież poznała „przodków” naszych smartfonów i tabletów, dotknęła, a nawet rozbierała na części niektóre urządzenia, które zmieniły świat. Warsztaty poszerzono o moduł dotyczący dobrych praktyk korzystania z nowych technologii – komputerów, smartfonów, mediów społecznościowych.
Prowadzący w niesamowity sposób inspirował uczniów do wyznaczania sobie celów oraz ich odważnej i konsekwentnej realizacji. Motywował do podejmowania nieoczekiwanych, ambitnych wyzwań, a jednocześnie pokazywał, jak to wszystko może składać się na życie pełne niezwykłych przygód. Wspominał o rozwijaniu pasji, samodoskonaleniu, o nierezygnowaniu z marzeń. To było wyjątkowe spotkanie.

Skip to content