Warsztaty w Muzeum pt. „Kto ty jesteś?”

Zbliża się 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. W związku z tym uroczystym dniem dla Polaków uczniowie klasy 1 a udali się do Muzeum Mazowieckiego na bardzo ciekawe zajęcia połączone z warsztatami pt. „Kto ty jesteś?

Celem wycieczki było kształtowanie u dzieci postawy patriotycznej. Zajęcia rozpoczęły się od zabawy z kłębkiem włóczki, podczas której uczniowie zapoznali się z panią prowadzącą zajęcia. Potem obejrzały ciekawą prezentację, na podstawie której przypomniały czym jest godło, hymn i jaka flaga reprezentuje nasz kraj. Poznały znanych Polaków, dzięki którym możemy mówić o niepodległości oraz poznały najważniejsze osoby w Państwie. Ważnym elementem zajęć było samodzielne wykonywanie flagi Polski różnymi technikami. To było ciekawe doświadczenie ponieważ dzieci malowały farbami za pomocą gąbki, wycinały, przyklejały. Na koniec powstały bardzo ładne prace plastyczne. Z uśmiechem na twarzy i z wiedzą w głowie uczniowie wrócili do szkoły.

Skip to content