Dzień Praw Dziecka

W dniu 20 listopada społeczność naszej szkoły obchodziła Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef. Samorząd Uczniowski przygotował na uczniów klas 1 – 8 apel przypominający wybrane prawa dziecka. W trakcie apelu poruszane były tematy praw oraz obowiązków dziecka.

W tym dniu w ubiorze dzieci przeważał kolor niebieski na znak solidarności z Unicefem. Do akcji przyłączyła się również świetlica szkolna, gdzie dzieci  rozmawiały o swoich prawach i wykonywały prace plastyczne związane z tym tematem.  Uczniowie naszej szkoły przygotowali również flagi oraz pompony w kolorze niebieskim, które w czasie przerwy wykorzystali w marszu korytarzami naszej szkoły. Celem marszu było zwrócenie uwagi na sprzeciw wobec łamaniu praw dziecka.