„Akademia Pana Kleksa” w nowej odsłonie

11 stycznia 2024 klasy : 4a, 4b, 5a, 5c, 6a, 7a wybrały się do Novego Kina „Przedwiośnie” na film pt. „Akademia Pana Kleksa”. Pan Kleks, którego znaliśmy dotychczas  z książki Jana Brzechwy, powrócił, ale w zupełnie nowej wersji.

Zamiast Adasia Niezgódki na ekranie pojawiła  się dzielna Ada. Bohaterka trafiła do akademii, w której uczą się już nie tylko chłopcy, ale i dziewczynki, zarówno z Polski, jak i z całego świata. W uwspółcześnionej wersji kultowej historii o najbardziej bajkowej ze szkół jedynie pan Kleks wcale się nie zmienił: pozostał zaskakującym, pełnym ciepła i niezwykłego poczucia humoru przyjacielem dzieci, zwierząt i magicznych stworzeń. Trzymająca w napięciu filmowa opowieść przekonała nas, że empatia i wiara w dobro drzemiące w każdym człowieku są w stanie pokonać największe zło.

Skip to content