Konkurs wiedzy o Mazowszu

Tegoroczna edycja konkursu wiedzy o Mazowszu dotyczyła kobiet Mazowsza. Grupa projektowa w składzie: Oliwia Piwońska kl. 5b, Igor Kacprowicz – Żeberkiewicz kl. 6b, Filip Pesta kl. 6b, Lena Adamkiewicz kl. 7a oraz Maja Tomaszewska kl. 8a, postanowiła poświęcić swoją uwagę pięciu wyjątkowym i interesującym kobietom związanym z naszym miastem.

Nasi uczniowie dołożyli wszelkich starań, aby w ciekawy i innowacyjny sposób ukazać działania wybranych bohaterek w dziedzinie kultury, sztuki, nauki, polityki i działalności społecznej. Każdy z uczestników projektu objął patronatem wybraną przez siebie postać. W gronie tym znalazły się: Mira Zimińska- Sygietyńska, Marcelina Rościszewska, Maria Macieszyna, Halina Rutska oraz Wanda Gołębiewska. W ramach działań projektowych wykonano:

– prezentację multimedialną:

https://www.canva.com/design/DAF5Y07dvEc/gQArvB-2-D9sSs6hGLeaKg/edit?fbclid=IwAR2R4uGMKnUvymX2suALkPR6Jfjb9snAQ3NFQBJond1V8iKKayFHX5ZQOdw_aem_AbD3qZzNb5uJ5jTg2cNR6tVUwNbKA3ym-kx3wzTcgXBBq7AiNzCGP2BTcpdydeZ4ASo;

– folder;

– karcianą grę „Mazowszanki”;

– podcasty w mediach społecznościowych 

https://www.instagram.com/konkurs_wiedzy_o_mazowszu?igsh=MWZ4MnA1bWtjM21vbg==

Skip to content