„Słowa mają wielką moc”

Wśród nowości wydawniczych Wydawnictwa Naukowego  Akademii Mazowieckiej w Płocku  pojawiła się nowa pozycja. To książka pt. „Słowa mają wielką  moc”, zawierająca prace uczniów szkół podstawowych, zgłoszone do konkursu pod tą samą nazwą, zorganizowanego w ubiegłym roku szkolnym przez Akademię Mazowiecką w Płocku i Płocki Oddział Towarzystwa Kultury Języka.

Wśród 39 tekstów literackich oraz kilkudziesięciu pięknych ilustracji znalazły się trzy utwory autorów z Siedemnastki: „Przepraszam”-opowiadanie Oliwii Piwońskiej 5b (wyróżnione w konkursie), „Kocham”- wiersz Zuzi Lewandowskiej 5b oraz „Magia”- opowiadanie Antka Góreckiego 5b. Warto nadmienić, że Oliwia jest także autorką kilku  ilustracji, które można znaleźć w książce. Gratulujemy młodym twórcom i życzymy kolejnych sukcesów literackich!

Skip to content