Dzień Otwarty

W czwartek 15 lutego  2024 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Tego dnia przybyli do nas zaproszeni goście oraz przyszli uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi rodzicami. W progach Siedemnastki przywitali ich członkowie Samorządu Uczniowskiego.         
Pierwszym etapem szkolnej wędrówki była sala gimnastyczna, na której na gości czekał już rozśpiewany chór szkolny oraz prowadząca uroczystość pani Marzena Stupecka. Następnie wystąpiła pani Dyrektor Anna Wiśniewska, prezentując ofertę naszej placówki. Po części oficjalnej nadszedł czas na przedstawienie pt. „Bajka o szczęściu” w wykonaniu szkolnego koła teatralnego „Zgrywusy”, wyreżyserowane przez p. Martynę  Kochańską. Kolejną atrakcję spotkania stanowiło wręczenie nagród za konkurs plastyczny pt. „Moja wymarzona szkoła”.  Nagrodzone prace można było obejrzeć na specjalnie przygotowanej na tę okoliczność wystawie. Ostatnim punktem części artystycznej był  występ szkolnego zespołu tanecznego „Pląs” pod opieką p. Agaty Siejcy. Na zakończenie członkowie SU wręczyli naszym małym gościom pamiątkowe zakładki oraz zaprosili przybyłych  na mały  poczęstunek.

W trakcie wędrówki po naszej szkole dzieci miały okazję sprawdzić swoje talenty muzyczne w zaczarowanej krainie dźwięków, wykazać się sprawnością fizyczną podczas ćwiczeń ruchowych i sensorycznych. Mogły także skorzystać ze wskazówek dotyczących pierwszej pomocy oraz samodzielnie sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności na fantomie. Nie zabrakło również  zabaw językowych; zmagań z matematyką, językiem polskim i językiem angielskim, z wykorzystaniem tablicy i podłogi interaktywnej; eksperymentów chemicznych i obserwacji przyrodniczych z użyciem mikroskopu.
Nasi goście układali puzzle, tangramy, klocki LEGO. Grali w gry planszowe, tworzyli kolorowanki, wykonywali makaronowe piórka i inne ozdoby, wazony ze słoika z wykorzystaniem plasteliny i ozdób. Budowali szkielety figur przestrzennych, malowali i składali ulubione postaci z bajek,  zwierzątka i pajacyki z przygotowanych elementów. Zobaczyli, jak uruchamia się adapter oraz jak wygląda żelazko z duszą. Obejrzeli film „Płock dawniej i dziś” oraz wysłuchali opowiadania o wróbelku Elemelku, który idzie do szkoły. Wśród odwiedzanych miejsc były także: pracownia SI, biblioteka, świetlica i stołówka szkolna.
Dodatkową atrakcją były również cieszące się dużym zainteresowaniem ścianki, na tle których przybyli mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia. Były anielskie skrzydła, jednak największą furorę zrobił bałwanek Olaf udostępniony nam przez firmę Akcja Animacja.
Pierwsze spotkanie ze szkołą obfitowało w wiele niezapomnianych chwil. Było mnóstwo dobrej zabawy i uśmiechu na twarzy naszych przyszłych uczniów i ich rodziców. Dziękujemy za odwiedziny i czekamy na Was 1 września!

Skip to content