Warsztaty naukowe pełne wrażeń

W dniach 7 i 8 marca uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w „Warsztatach naukowych” w ramach projektu LABORATORIUM – PRZYSZŁOŚĆ – MAZOWSZE. Zajęcia poprowadzili pan Maciej Tarka i Igor Cieplak z Akademii Rozwoju Impuls. W warsztatach uczniów klas I-III wspomagały babcie, aktywnie włączyli się również dziadkowie. 

Do doświadczeń został wykorzystany suchy lód. Nasi uczniowie z ogromnym zaciekawieniem obserwowali reakcje chemiczne, a następnie sami chętnie je wykonywali. Eksperymentom towarzyszyło wiele radości. W pełnych ciekawostek zajęciach dzieci klas I-III mogły uczestniczyć dzięki panu Adamowi Struzikowi – Marszałkowi Województwa Mazowieckiego oraz pani Annie Derlukiewicz – Radnej Miasta Płocka. Na zakończenie projektu do świetlicy szkolnej zostało przekazanych kilka kompletów klocków LEGO.

Skip to content