Rajd „Powitanie Wiosny”

16 marca członkowie szkolnego koła turystycznego wybrali się na rajd „Powitanie Wiosny”. Miejscem zbiórki był plac przed Stadionem Wisły Płock. Spacerowaliśmy wzdłuż rzeki Brzeźnicy. Po drodze minęliśmy schronisko dla zwierząt oraz podziwialiśmy piękno otaczającej nas przyrody. Nasza trasa prowadziła obok sztucznego jeziora „Sobótka” u podnóża skarpy. Pogoda była wspaniała, słoneczko mocno świeciło i humory nam dopisywały.

Schodami weszliśmy na skarpę bezpośrednio na ulicę Kazimierza Wielkiego. Następnie ulicą Łukasiewicza przeszliśmy do III Liceum Ogólnokształcącego, gdzie była meta naszego rajdu. Wzięliśmy udział w konkursie na „Najzabawniejszą parę wiosenną”, a także uczennica klasy 2b Wiktoria Sadowska  wykonała 4,5 cm kukiełkę na najmniejszą Marzannę. W rajdzie zajęliśmy II miejsce. 

Skip to content