Planeta kontra plastik – Dzień Ziemi 2024

22 kwietnia to szczególna data w kalendarzu – co roku na całym świecie obchodzony jest tego dnia Międzynarodowy Dzień Ziemi. To  idealna okazja do promowania proekologicznych postaw i zachowań, budowania świadomości społecznej i kształtowania odpowiedzialności za podejmowane wybory.

W naszej szkole uczniowie skupili się na kwestii wykorzystania tworzyw sztucznych i sposobach na zmniejszenie ich ilości w miarę własnych możliwości. Przeprowadzone zajęcia edukacyjne utwierdziły w przekonaniu, że nawet niepozorne decyzje, jak rezygnacja z dodatkowych opakowań foliowych podczas zakupów, może przynieść wielkie korzyści dla naszej planety. Uczniowie poszczególnych klas przedstawili własne propozycje promowania tego święta na drzwiach swoich klas lub na tablicach prezentacyjnych.
Społeczność szkolna po raz kolejny przekonała się, że każdy może podjąć działania na rzecz ochrony środowiska, takie jak oszczędzanie energii i wody, sortowanie odpadów, kupowanie lokalnych produktów, ograniczanie zużycia papieru, używanie środków transportu alternatywnego, sadzenie roślin i edukowanie innych.

W ramach obchodów  Dnia Ziemi w klasach 4-8 członkowie koła geograficznego przeprowadzili quiz ekologiczny promujący świadomość ekologiczną  dotyczący  zachowań, działań i wiedzy przyjaznej dla środowiska naturalnego. Przedstawili również ideę Światowego  Dnia Ziemi, jego historię i obchody, które są na świecie obchodzone już od 54 lat.

Skip to content