II Turniej warcabowy

9 maja troje uczniów z klas 2-3 reprezentowało naszą szkołę w projekcie „Warcaby w mazowieckiej szkole’’, który odbył się w MSCDN w Płocku.

Turniej zorganizowała pani Agnieszka Baska, nauczyciel konsultant MSCDN. Wydarzenie sędziował  Pan Damian Reszka.

Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Po siedmiu rundach zostali wyłonieni medaliści w każdej kategorii.
Drugie miejsce zdobył Witold Olszewski uczeń klasy 3a, trzecie miejsce zdobył Witold Wieczorek uczeń klasy 2a.

Celem turnieju było poznanie tajników gry w warcaby, rozwijanie umiejętności przewidywania ruchów przeciwnika i stosowanej przez niego taktyki, rozwijanie koncentracji i cierpliwości oraz rozwijanie zainteresowań.  Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze.