Dzień Dziecka w 1 a

W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka uczniowie z klasy 1 a wybrali się do kina Przedwiośnie na film pt. „Istoty fantastyczne”. Jest to zabawna, pełna serca i emocji opowieść. 12-letnia dziewczynka Bea tymczasowo wprowadza się do babci i prawie natychmiast zaprzyjaźnia się z zrzędliwym sąsiadem z góry, Calem.

Ale Cal nie mieszka sam, wokół niego jest pełno wyimaginowanych przyjaciół, IF-ów, którzy zostali sami po tym, jak ich prawdziwi ludzcy przyjaciele dorośli. Okazuje się, że Cal i Bea są jedynymi osobami, które są w stanie zobaczyć IFy. Łączą więc siły aby pomóc i sparować je z nowymi dziećmi. Co może, ale nie musi być możliwe…. Jak zakończyła się ta historia dzieci przekonały się oglądając film. To był fajnie spędzony wspólnie czas.