Zakaz, nakaz, ostrzeżenie, informacja, czyli egzamin na Kartę Rowerową

Za nami kolejne zmagania uczniów klas czwartych, zakończone zaliczeniem ostatniego etapu egzaminu na Kartę Rowerową. Całoroczna praca nad opanowaniem wiadomości dotyczących przepisów ruchu drogowego, została podsumowana w praktyce.
Uczniowie, którzy pozytywnie zaliczyli część teoretyczną, zaprezentowali swoje umiejętności jazdy na rowerze, oczywiście zgodne z obowiązującymi przepisami.

Na boisku szkolnym zostało zorganizowane mini miasteczko drogowe – stanęły znaki, wytyczone zostały ulice i rondo. Dzieci musiały wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze, znajomością znaków i zasad ruchu drogowego.
Wszyscy uczestnicy pozytywnie zakończyli sprawdzian i wkrótce otrzymają uprawnienia do poruszania się jednośladem po drogach publicznych. Gratulujemy zdobytej wiedzy i umiejętności. Przypominamy jednak o rozsądnym korzystaniu z dróg, bo tylko to jest w stanie zapewnić rowerzystom bezpieczeństwo.

Skip to content