#Laboratoria Przyszłości – marzec 2023

Podczas zajęć twórczości staramy się wskrzesić na nowo techniki artystyczne, które są już trochę zapomniane. Tym razem na warsztat wzięliśmy tkactwo. Podczas kilku spotkań, przy użyciu włóczki i tradycyjnych krosen, stworzyliśmy przepiękne tkaniny. Warsztat rozpoczęliśmy oczywiście od przygotowania ram i naciąganie osnowy. Uczestnicy poznali także podstawowe sploty i techniki tkackie. Nauczyli się profesjonalne posługiwać narzędziami potrzebnymi podczas procesu tkania, a także kreatywnie wykorzystywać umiejętności wykonywania splotów w projektowaniu tkaniny artystycznej. Wszystko to po to, aby własnoręcznie wykonać makatkę według własnego projektu. Rozwijanie powyższych umiejętności było możliwe dzięki programowi Laboratoria Przyszłości, w ramach którego zakupiono niezbędne narzędzia i materiały tkackie.

Skip to content