#Laboratoria Przyszłości – październik 2023 

Skarpety mogą być użyte nie tylko po to, aby nasze nogi miały ciepło. Można z nich stworzyć również „skarpetkowe pacynki”. To świetny pomysł na twórcze i edukacyjnie cenne spędzenie czasu z uczniami. Podczas zajęć koła twórczości, uczniowie zaprojektowali i stworzyli własne pacynkowe osobowości jednocześnie powołując do „życia” swych niesamowitych przyjaciół. Do ich wykonania musieli bowiem użyć nie tylko rąk, ale również wyobraźni.

Poprzez zabawę i kreatywne eksperymenty, młodzi ludzie uczyli się współpracy w grupie, ale także  rozwijali zdolności manualne i interpersonalne.
To była twórcza zabawa dla wszystkich, którzy lubią „robić coś z niczego”. Efekty  pracy uczniów można było oglądać podczas występów grupy teatralnej „Zgrywusy” w ramach szkolnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.
Rozwijanie powyższych umiejętności było możliwe dzięki programowi Laboratoria Przyszłości, w ramach którego zakupiono niezbędne materiały pasmanteryjne.

Skip to content