Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość ta odbyła się na początku października. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie doskonale.

Następnie zapoznali się z prośbami książki, procedurami wypożyczania książek i korzystania z biblioteki. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Ponadto każdy  uczeń z klasy pierwszej otrzymał na powitanie książkę pt. „Pierwsze abecadło’’ – prezent od Instytutu Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek’’. Strategicznym celem tego projektu jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Następnie każde z dzieci po raz pierwszy wypożyczyło książkę do domu.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Głównym celem uroczystości było zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Mamy nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Skip to content