Gra terenowa „Śladami Czerwonego Krzyża” w Płocku

W dniu 13 października Oddział Rejonowy oraz zespół ds. Młodzieży PCK w Płocku zorganizował fabularną grę miejską dla Młodzieży PCK „Śladami Czerwonego Krzyża”.

Przedstawiciele Szkolnych Kół  PCK i Klubu Wiewiórka działającego przy Miejskim Przedszkolu nr 12 w Płocku uczestniczyły  w grze „Bądź świadomy, bądź aktywny, bądź z nami”. Pomocą służyli wolontariusze ze Szkolnych Kół PCK z Medycznej Szkoły Policealnej oraz Elektryka w Płocku. Było dużo zabawy, marszu ulicami naszego miasta i sporo wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz historii PCK. Uczniom naszej szkoły udało się w doskonałym czasie zaliczyć wszystkie punkty i świetnie odpowiedzieć na każde pytanie. To dla niektórych uczestników gry pierwszy krok do tego, by samemu zostać w przyszłości wolontariuszem PCK i nieść pomoc innym w potrzebie. 

Skip to content