II edycja Międzyszkolnego Konkursu „LUDZIE ZIEMI PŁOCKIEJ” – Stefan Themerson

24 listopada 2023 r. uczniowie płockich szkół podstawowych uczcili pamięć o Stefanie Themersonie poprzez udział II Międzyszkolnym Konkursie „LUDZIE ZIEMI PŁOCKIEJ” – Stefan Themerson. Odbył się on w Muzeum Mazowieckim Art Deco przy ulicy Kolegialnej 6 i rozpoczął się warsztatami „Teatr cieni” dla uczestników konkursu.

Honorowy patronat nad konkursem pełnili: Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna oraz Muzeum Mazowieckie w Płocku.
Celem konkursu było zachęcenie uczniów do bliższego zainteresowania się historią miasta Płocka i ludzi, którzy urodzili się, mieszkali lub tworzyli w tym piastowskim grodzie. Młodzież miała za zadanie wykonać rysunek do I rozdziału powieści dla dzieci „Jacuś w zaczarowanym mieście” Stefana Themersona wydanej w 1931 r.
Miło nam poinformować, że komisja konkursowa doceniła wysiłek, walory artystyczne i zgodność z treścią utworu trójki uczniów naszej szkoły. Zofia Kochańska z kl. 5b i Filip Pesta z kl. 6b zajęli I miejsce w swoich kategoriach wiekowych.  Wyróżnienie otrzymała Maja Pisarska z kl. 4a.
Serdecznie gratulujemy wygranej 😊

Skip to content