Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

Bezpieczeństwo w Sieci to współczesny problem całego społeczeństwa, zwłaszcza dzieci i młodzieży. W lutym każdego roku w szczególny sposób zagadnienie to  poruszane jest w całej Unii Europejskiej.

Z myślą o dobru  uczniów, również w naszej szkole zorganizowane zostały obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Podczas zajęć plastyki i techniki dzieci wykonywały prace plastyczno-techniczne (,,Wyroluj wirusa” w kl. 4, „CyberObrońca – Robot XXI wieku” w kl. 5.). Młodzież z klas 6. wzięła udział  w projekcie plastyczno – technicznym: ,,Kibicuję, nie hejtuję”, a uczniowie klas 7. projektowali plakat: ,,Jestem bezpieczny w Sieci”.

W ramach ogólnokrajowych obchodów DBI 2024 Polskie Centrum Programu Safer Internet przygotowało lekcje online, w których również uczestniczyli uczniowie klas 4-8 naszej szkoły. Dzięki tym zajęciom młodzież miała okazję nauczyć się: myśleć krytycznie, jak nie dać się oszukać w mediach społecznościowych, dowiedzieć się, czemu infulencerzy nie zawsze mają rację, odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego media społecznościowe tak nas przyciągają. Uczniowie poznali też sprawdzone metody, jak bronić się przed szkodliwymi treściami w sieci oraz jak dbać o cyfrową higienę.

Dnia 28.02.2023 dokonaliśmy podsumowania obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w szkole, wykonując szereg zespołowych działań: „Sieciową listę zasad” (kl. 4), „Bezpieczne aplikacje” (kl. 5), „Wygooglane” koszulki (kl. 6) oraz fotobudka „Pozytywny smartfon”(kl. 7). Efekty młodzieżowej kreatywności można obejrzeć na przygotowanej wystawie na parterze budynku szkolnego.

Skip to content